Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 12727801
Šiandien apsilankė : 3099
Dabar naršo : 14
 ...  Naujienos

Įspėjimas: Lietuvos pareiškėjai klaidinami apgaulingais prašymais sumokėti mokesčius

Pastaruoju metu Lietuvoje ypač padaugėjo apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objektų – išradimų patentų, prekių ženklų ar dizainų – registravimą. Pareiškėjus mėginama suklaidinti, siunčiant jiems sąskaitas, kurios sudaro įspūdį, jog turi būti sumokėtas mokestis už oficialias pramoninės nuosavybės objektų registravimo procedūras.

 

Valstybinis patentų biuras (VPB) primena, kad oficialios pramoninės nuosavybės objektų registravimo procedūros atliekamos Pasaulinėje intelektinės nuosavybės organizacijoje (PINO), Europos patentų tarnyboje (EPT), ES intelektinės nuosavybės tarnyboje (ESINT) arba nacionalinėje patentų tarnyboje (pavyzdžiui, Valstybiniame patentų biure arba užsienio valstybės patentų tarnyboje). Mokesčiai už pramoninės nuosavybės objektų registravimo procedūras turėtų būti mokami tik šių organizacijų nustatyta tvarka.

 

· ES prekių ženklai arba Bendrijos dizainai: ESINT niekada tiesiogiai nesiunčia sąskaitų dėl Europos Sąjungos prekių ženklo ar Bendrijos dizaino registravimo procedūrų. Platesnė informacija apie apgaulingus prašymus sumokėti mokesčius pateikiama ESINT interneto svetainėje.

 

· Europos patentai: EPT atkreipia dėmesį į galimus apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius atvejus ir rekomenduoja gautose sąskaitose pateikiamą informaciją patikrinti Europos patentų tarnybos interneto svetainėje.

 

· PINO registruojami pramoninės nuosavybės objektai: PINO atkreipia dėmesį į galimus apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius atvejus ir rekomenduoja gautose sąskaitose pateikiamą informaciją patikrinti PINO interneto svetainėje.

 

· VPB registruojami pramoninės nuosavybės objektai: nacionalinių patentų paraiškų pareiškėjai ar jų atstovai apie mokesčio mokėjimą informuojami siunčiant pranešimą VPB Išradimų skyriaus blanke su Lietuvos Respublikos herbu, pasirašytą VPB Išradimų skyriaus darbuotojo, kuriame pateikiama informacija apie banko sąskaitos duomenis. Nacionalinių prekių ženklų bei nacionalinių dizainų pareiškėjai apie ženklo arba dizaino apie mokesčio mokėjimą informuojami siunčiant pranešimą VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus blanke su Lietuvos Respublikos herbu, pasirašytą VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus eksperto. Mokesčiai mokami Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Banko sąskaitos ir kitus mokėjimo rekvizitus galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje.

 

Bet kokie kiti trečiųjų asmenų, neturinčių įgaliojimo atstovauti pareiškėjui, pateikti pranešimai, sąskaitos ar kiti dokumentai, kuriais prašoma sumokėti kokius nors mokesčius už pramoninės nuosavybės registravimo procedūras, yra nepagrįsti ir mokėjimai pagal juos neturėtų būti atliekami.

 

VPB atkreipia dėmesį, kad nepagrįstuose prašymuose sumokėti mokesčius pateikiama itin tiksli informacija apie pareiškėją bei paraišką, kadangi ji viešai prieinama tarptautinėse ar nacionalinėse patentų, prekių ženklų arba dizainų duomenų bazėse.

 

Pastaruoju metu Lietuvos pareiškėjai buvo klaidinami jiems pateikiant, pavyzdžiui, tokias apgaulingas sąskaitas:

    

  

Siekiant išvengti apgaulių, VPB ragina pareiškėjus išlikti budriems. Kilus įtarimams dėl gautų prašymų sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, Lietuvos pareiškėjai kviečiami kreiptis į VPB telefonu (8 5) 2780290 arba el. paštu info@vpb.gov.lt.2017-01-03Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-02-24, 23:35:30