Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13347033
Šiandien apsilankė : 959
Dabar naršo : 43
 ...  Naujienos

ĮSPĖJIMAS: Apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (WIPO) ir Valstybinis patentų biuras įspėja apie nesąžiningų įmonių ir asmenų mėginimus suklaidinti pareiškėjus pateikiant nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius už neva WIPO ar nacionalinės patentų tarnybos atliekamas procedūras, susijusias su patento išdavimu ar prekių ženklo įrašymu į registrą.

            WIPO duomenimis, dažniausiai tokius nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius gauna tarptautinių patentų paraiškų, pateiktų pagal PCT sistemą, pareiškėjai bei Madrido sistemos prekių ženklams registruoti naudotojai. Prašymuose paprastai pateikiama tiksli informacija apie konkrečią PCT paraišką (tarptautinio paskelbimo numeris, paskelbimo data, išradimo pavadinimas, tarptautinės paraiškos numeris, informacija apie prioritetą ir tarptautinės patentų klasifikacijos indeksai), kuri yra viešai prieinama tarptautinėse ar nacionalinėse patentų duomenų bazėse.

 

Lietuvoje taip pat yra pasitaikę atvejų, kai pareiškėjai gavo trečiųjų asmenų (privačių įmonių) raštus su prašymu sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objekto registravimą. Informuojame, kad VPB nacionalinių prekių ženklų pareiškėjai apie ženklo įregistravimą, paskelbimą ir registracijos liudijimo išdavimą informuojami siunčiant VPB prekių ženklų ir dizaino skyriaus parengtą nustatytos formos sprendimą dėl paraiškos (ZP-9/2004 forma), o banko sąskaitos, į kurią turi būti sumokėtas mokestis duomenis galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje (http://www.vpb.lt/index.php?n=187&l=lt ). Nacionalinių patentų paraiškų pareiškėjai ar jų atstovai apie mokesčio mokėjimą informuojami pranešimu, atspausdintu VPB Išradimų skyriaus blanke su Lietuvos Respublikos herbu, pasirašytu VPB Išradimų skyriaus darbuotojo, kuriame pateikiama informacija apie banko sąskaitos duomenis (kuriuos taip pat galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje http://www.vpb.lt/index.php?n=148&l=lt ). Bet kokie kiti trečiųjų asmenų pateikti pranešimai, sąskaitos ar kiti dokumentai, kuriais prašoma sumokėti kokius nors mokesčius už VPB atliekamus veiksmus, yra nepagrįsti ir mokėjimai pagal juos neturėtų būti atliekami. 

 

Siekiant išvengti apgaulės mokant su tarptautinėmis paraiškomis ir registracijomis susijusius mokesčius, prašome susipažinti su WIPO interneto svetainėje pateiktu įspėjamuoju pranešimu ir pateiktais nesąžiningo mokesčių reikalavimo pavyzdžiais:

http://www.wipo.int/pct/en/warning/pct_warning.html

 

Panašūs įspėjimai pateikiami Europos patentų tarnybos, ES Vidaus rinkos derinimo tarnybos (prekių ženklai ir dizainas) bei kai kurių nacionalinių patentų tarnybų interneto svetainėse:

http://oami.europa.eu/ows/rw/pages/CTM/feesPayment/warning.en.do

http://www.epo.org/law-practice/legal-texts/official-journal/information-epo/archive/warning.html

http://www.ipaustralia.gov.au/factsheets/unsolicited_ip.shtml (Australijos patentų tarnyba)

http://www.dpma.de/english/service/warning/index.html (Vokietijos patentų tarnyba)

http://www.inpi.fr/fileadmin/mediatheque/pdf/Avertissement.pdf (Prancūzijos patentų tarnyba)

http://www.ipo.gov.uk/t-unsolicited.htm (D.Britanijos patentų tarnyba)

 

           

                                                                                    Valstybinis patentų biuras, 2011

 

 

             

   2011-07-18Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-06-18, 04:39:09